درباره ترکیه

كشور تركيه در غرب آسيا و جنوب شرقي اروپا قراردارد و از شمال به بلغارستان و درياي سياه، از شمال شرق به گرجستان، از شرق به ارمنستان، جمهوري آذربايجان و ايران ، از جنوب به عراق، سوريه و درياي مديترانه و از غرب به درياي اژه و يونان محدود است. كشور تركيه از بخش اروپايي و آسيايي تشكيل يافته و بوسيله تنگه هاي بسفر و داردانل و درياي مرمره از قاره اروپا جدا مي گردد. اين كشور سرزميني است كوهستاني كه قسمت اعظم آن را فلاتها و كوههاي متعددي چون توروس و آرارات در برگرفته است.

برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست. هر شخصی با داشتن گذرنامه معتبر می تواند به مدت 3 ماه در ترکیه اقامت کند. سفر به تركيه به طرق ذيل امكان پذير است.

هوايي

پرواز به صورت مستقيم به شهرهاي استانبول و آنكارا در تمام طول سال و در تابستان و ايام تعطيل به ساير شهرها از جمله آنتاليا، ازمير و... به صورت چارتر انجام مي پذيرد. (طول پرواز از تهران به استانبول و آنتاليا حدود 3 ساعت مي باشد.)
زميني
فاصله 2000 کیلو متری تهران به استانبول را با اتوبوس های شرکتهای سیر و سفر ، همسفر، گیتی پیما و همچنین اتومبیل شخصی از طریق از مرزهای زميني می توان طی کرد.(با اتوبوس حدود 45 ساعت)
   
قطار

از تهران به استانبول با قطار حدود 70 ساعت در راه خواهید بود . برای سفر با قطار می توانید از خطوط راه آهن ترکیه و ایران استفاده کنید.

دريايي

اگر طالب سفر با کشتی به مقصد ترکیه می باشید،از طريق بنادر جنوبی ایران و به وسیله کشتی از طریق بندر بصره-دریای سرخ و دریای مدیترانه و دریای اژه در سواحل زیبای ترکیه پیاده شوید.

درباره استانبول

نحوه دسترسی از فرودگاه به مراکز پرتردد ایرانی :

الف-بعد از پیاده شدن از هواپیما به سمت محل کنترل پاسپورت رفته سپس تابلوی راهنمای ریل خروج چمدانها را در بالای سرتان مشاهده می نمائید اشیاء خود را تحویل گرفته ، از اولین درب خروجی سالن به سمت راست خود حرکت کنید تا تابلوی مترو مشاهده گردد در طول این مسیر باید با پله برقی به سمت پایین حرکت کنید در تمامی این مسیر به تابلوهای راهنمای مترو دقت کنید جهت ورود به ایستگاه ، تیکت پلاستیکی شبیه به سکه ، نیاز است که تهیه آن از دستگاه کنار جایگاه با وارد نمودن مبلغ مورد  نظر میسر می باشد ( هر نفر یک عدد ) بعد از عبور از گیت شما در ایستگاه متروی زیر زمینی با نام هاوالیمانی قرار دارید .

ترن سمت راست خود را سوار شوید آخرین ایستگاه این خط آکسارای نام دارد در حین خروج از ایستگاه از درب سمت راست و در همان مسیر به طول 400 متر پیاده روی در خیابان وطن جاده سی را ادامه داده تا به خیابان ملت جاده سی برسید در سمت چپتان به فاصله تقریبا 100 متر، پل آکسارای و میدان ساعت را مشاهده می کنید شما در (منطقه 1) پرتردد ایرانی هستید . جهت دسترسی به (منطقه 2) پرتردد ایرانی، همان پل آکسارای را به سمت چپتان امتداد داده و در مسیر بلوار آتاتورک قرار گرفته پس از طی 100 متر پیاده روی ، در زیر پل عابر پیاده، ایستگاه اتوبوس و ون به سمت میدان تاکسیم موجود می باشد.

استانبول

ب- مسافران عزیزی که به فرودگاه سبیها وارد می شوند، جهت دستیابی به هر دو (منطقه 1 و 2) با کمک اتوبوسهای مستقر در خارج از فرودگاه، راحت ترین راه را طی خواهند نمود. در خصوص چگونگی بازگشت به فرودگاهها، راه آهن و ترمینال، مسیرهای طی شده به همان ترتیب حرکت، معکوس شود، به نقطه شروع باز خواهید گشت .

نحوه حرکت از میدان تاکسیم (منطقه 2) به آکسارای (منطقه 1) :

با کمک اتوبوس و خودروهای ون می توان به سمت آکسارای حرکت نمود ایستگاه اتوبوس در دور میدان به صورت کامل نمایان می باشد. در ضلعی از این میدان تعدادی مغازه گل فروشی وجود دارد که در کنار آن ایستگاه خودروی ون به سمت آکسارای مستقر می باشد.

ایستگاه های متروی زیرزمینی :

1-یکی از خطوط مهم متروهای زیر زمینی برای دستیابی به برخی مراکز خرید و فروشگاهها، خط M2 میباشد که در بخش (راهنمای ریلهای مترو) با سبز پر رنگ مشخص گردیده که مبدا این خط میدان تاکسیم و انتهای آن حاجی عثمان می باشد.

2-خط M1 که با رنگ قرمز در بخش (راهنمای ریلهای مترو) نمایان میباشد جهت دسترسی به برخی نقاط خرید، ترمینال اتوبوس و فرودگاه بین المللی آتاتورک مناسب میباشد.

ایستگاه های متروی روی زمینی (تراموای) :

پرکاربردترین خط تراموای T1 با رنگ آبی میباشد که جهت دسترسی به بیشترین مراکز تفرحی ، گردشگری و خرید میتوان از آن استفاده کرد .

دیگر وسایل نقلیه شهری :

1-اتوبوس : در تمامی خطوط، خیابانها و مکز خرید، قابل استفاده میباشد.

2-خودرون ون: که در استانبول به دولماش معروف است.

3-تاکسی : که بعلت بالا بودن نرخ کرایه ها در استانبول، چندان توصیه نمیشود.

4-مینی بوس : در برخی نقاط مورد استفاده می باشد.

امکانات ارتباط تلفنی :

1-خرید سیم کارت تلفن با نام کنترولوکارت .

2-خرید سیم کارت ترکسل .

3-تلفنخانه های مستقر در خیابان .

موارد یک و دو در دکه های روزنامه فروشی و برخی فروشگاهها موجود میباشد.

مقرون به صرفه ترین و آسانترین راه، تهیه کارت تفن می باشد.

روش استفاده :

کارت را وارد دستگاه تلفن کرده بعد از شنیدن صدای بوق آزاد کد 0098 را وارد نموده سپس بدون در نظر گرفتن (صفر) کد شهر یا موبایل ، شماره را وارد نمایید .

نمونه : شماره تلفن ثابت دفتر تهران                      

نمونه : شماره موبایل راهنمای شما                       

این کارت ها در دو ظرفیت 50 و 100 کنتوری (مدت زمان مکالمه) موجود میباشند.

نحوه دسترسی به برخی از مراکز تاریخی و تفریحی :

مسجد سلطان احمد که دسترسی به این مسجد از منطقه 1 (آکسارای) با خط T1 تراموای امکان پذیر میباشد. در ایستگاه با نام سلطان احمد پیاده شده و با گذاشتن از پارک میتوانید از مسجد دیدن فرمایید . کاخ تپ کاپی دسترسی به کاخ با کمک خط T1 تراموای در ایستگاه گول هانه امکان پذیر می باشد.

کاخ دیوارهای بسیار بلند و دیدنی دارد. مسجد سولیمانیه جهت بازدید از مسجد، در محله لاله لی خیابان بزدوآن کمری را به سمت خیابان سلیمانیه ادامه دهید. موزه هنرهای ترک و اسلام این موزه در نزدیکی مسجد سلطان احمد دائر می باشد. کاپالی چارشی بازار سرپوشیده سنتی با کمک خط T1 تراموای در ایستگاه بیازیت پیاده شده و در پشت ایستگاه اتوبوس به بازار کاپالی چارشی مراجعه نمایید.

کوم کاپی بازار ماهی و رستوران های غذاهای دریایی در میدان آکسارای کنار برج ساعت به سمت دریا خیابان موصطفی کمال را ادامه دهید تا به ینی کاپی رسیده بعد از گذراندن ینی کاپی به سمت چپ خود به کوم کاپی که در کنار دریا واقع می باشد می رسید. پی گالاتا بروید . روی این پل با کرایه کردن چوب ماهیگیری می توانید این ورزش فرحبخش و به یاد ماندنی را تجربه کنید و در زیر پل از غذاهای لذیذ دریایی لذت ببرید. آبگذر بزدعان در بلوار آتاتورک به سمت میدان تاکسیم یک دیوار یا همان آبگذر بزدعان واقع می باشد. مسجد دلما باهچه برای دیدن این مسجد با کمک خط T1 تراموای در ایستگاه کاپاتاش پیاده شده و مسیر را ادامه دهید در سمت راست شما این مسجد مشاهده می شود.

نحوه دسترسی به جزایر دیدنی :

1-جزیره کینالی

2-جزیره بورگاز

3-جزیره بویوک

4-جزیره صدف آداسی

با کمک از خط T1 تراموای در ایستگاه امین انوبه اسکله بروید، در آنجا از خطوط قایقهای شهری با نام امین انوهارم و آدلاریالوا و دیگر اسکله های در سمت آسیایی با نام بستانجی به جزایر فوق عزیمت نمائید.

خرید عمده و جزئی و نحوه انتقال :

بهترین محل خرید جزئی ، پاساژهای بزرگ میباشد که در قسمت 13 به آنها اشاره شده مهمترین نقاط جهت خرید عمده بازارهای اصلی هستند. در منطقه لاله لی بیشتر مدلهای روس پسند موجود میباشد.

باتوجه به روند فروش در استانبول گرفتن تخفیف در حین خرید کاربرد زیادی دارد. جهت انتقال خریدهای خود به ایران از دفاتر با نام کارگو استفاده کنید که در نزدیکی پل آکسارای یعنی (منطقه 1) به راحتی قابل دسترسی می باشند.

نحوه دسترسی به برخی ازمراکز خرید عمده و جزئی :

الف- بازارها و مناطق عمده فروش

1-مرتر             2-لاله لی                      3-عثمان بی                   4-بایرام پاشا                 5-بیازیت

6-محمود پاشا               7-کاپالی چارشی                                  8-جمعه بازار فندیک زاده

نکته 1: جهت دسترسی به مناطق خرید عمده و جزئی بهترین و مقرون به صرفه ترین راه، استفاده از خطوط مترو است .

نکته 2: مسافران عزیزی که از منطقه 2 قصد حرکت به بازارهای فوق را دارند می باید اول به منطقه 1 حرکت کنند.

ب- پاساژها و فروشگاه های تک فروشی :

1-پاساژ کارفور             2-فروشگاه فیمکا                       3-فروشگاه نیدر             4-پاساژ اولوویوم

5-پاساژ کان ین             6-پاساژ کادیرهاس                    7-خیابان ایستکلال (پاساژ جواهر)

درباره ما

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اوج پرشین، برگزار كننده تورهاي داخلي و خارجي، فعالیت خود را از سال 1382 در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت مسافرتی و جهانگردی آغاز نمود. این آژانس با داشتن اطلاعاتی کامل در زمینه انواع تورهای مسافرتی، با مدیریت حرفه ای و اصولی، پرسنل کار آزموده و متعهد، راهنمایان حرفه ای و در نهایت انجام تمامی تعهدات نسبت به مسافرین عزیز با رعایت اصل مشتری مداری باعث جذب روز افزون تقاضا جهت استفاده از تورهای آژانس مسافرتی و جهانگردی اوج پرشین گردیده است.

تماس با ما

آدرس: خیابان آپادانا، خیابان نوبخت (عربعلي) خیابان ششم، پلاک 68 طبقه همکف

تلفن: 02188733050 - فکس: 02188747992

ایمیل: Info@owjpersian.com

telegram  instagram  facebook  twitter

Persian Traveler Tour And Travel Agency

Webdesign & Seo by : Aria Soft