درباره روسیه

روس نژادی از نژادهای اسلاو شرقی است و مردمان این نژاد عمدتاً در روسیه و کشورهای همسایه سکونت دارند. نام روسیه از همین نام  منشا گرفته است. روسیه با وسعت 17،075،400 کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان میباشد که در شمال اوراسیا واقع شده است و 21 جمهوری خودگردان دارد. این کشور با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی ، دریای خزر، دریای سیاه، دریای برینگ، دریای ژاپن ، دریای خزر، دریای سیاه و دریال بالتیک ارتباط دریایی دارد.

روسیه کشور سردسیری است به همین دلیل بیشتر مناطق (به ویژه سرزمین بزرگ سیبری) خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این مناطق میسر نمی باشد. روسیه فرهنگ پرباری دارد و مهد نوسیندگان معروفی مانند تولتوی و داستایوفسکی بوده است . حدد 80 دصد از مردم روسیه از نژاد روس هستند و سایر نژادهای این کشور عبارتند از : تاتار، اوکراینی، چوواش، چچنی، ارمنی، داغستانی، مغول ، آواری ، اینگوش، چرکس، بالکار، اوستیایی، آذری، گرجی و...

تور روسیه

زبان : زبان رسمی روسیه زبان روسی است اما 27 زبان رسمس دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگردان این کشور کاربرد دارد.

واحد پول : روبل روسیه می باشد.

نحوه تبدیل پول : خری کالا و استفاده از سرویس های عمومی صرفا با پول رایج این کشور یعنی روبل انجام می گیرد، البته می توان دلار و یا دیگر ارزهای موجود را در فرودگاه، بانک ها، صرافی ها یا هتل های روسیه به پول محل تبدیل نمود.

 مســـکو

پایتخت ، بزرگترین و مهم ترین شهر روسیه، مسکو می باشد که در غرب کشور و بخش اروپایی آن واقع شده است و مسکو یکی از بزرگترین کلان شهرهای قاره اروپا می باشد و  مرکز سیاسی ، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و حمل و نقل فدراسیون روسیه محسوب می گردد. این شهر رودخانه های زیادی دارد که مهم ترین آنها رودخانه مسکو می باشد.

اختلاف ساعت تهران و مسکو : ساعت در مسکو در حدو (00:30) نیم ساعت از تهران عقب تر است مثلا اگر ساعت در تهران 01:00 بعدازظهر است وقت محل در مسکو حدوداً 12:30 دقیقه ظهر می باشد.

نحوه سفر : زمینی، از طریق راه های زمینی از مسیر آذربایجاهن و گرجستان می توان به کشور روسیه نیز سفر کرد.

هوائی : مسکوی دارای 5 فرودگاه است به نام های شرمتیو، دوموددوو، اوستافیوو، ونوکوو که همگی بین المللی هستند.

غذا در مسکو :

در مسکو تنوع غذایی فراوانی را می توان مشاهده نمود. در این شهر انواع غذاهای محلی، روسیه، قفقازی و تاجیکی را می توان یافت . علاوه بر آن در رستوران ها و هتل ها، انواع غذاهای اروپایی و آسیایی تهیه می گردد. از غذاهای محلی روسی می توان به اخا (سوپ ماهی) شیچی (سوپ گیاهی) سوپ بوروش ، پلمنی (نوعی غذا که از پخت خمیر و گوشت در آب تهیه می شود) اشاره نمود.

خرید در مسکو :

فروشگاه دولتی بزرگ گوم واقع در میدان سرخ که تاریخ ساخت آن به قرن 19 بر می گردد دارای 1000 مغازه است .

فروشگاه مرکزی مسکو (تسوم) یکی از بزرگترین فروشگاه های مسکو است که هر نوع کالا از کالاهای صنعتی تا لوازم خانه و پوشاک و کفش و غیره را می توان در آنجا یافت

خیابان تورسکایا : با قم زدن در یکی از مشهورترین و زیباترین خیابان های مسکو (خیابان ترسکایا) هر عابری می تواند کاخ های قرن 19 و مجتمع های مسکونی سال های1930 و گنبدهای رنگی کلیساهای کوچک را مشاهده کند.

معرفی برخی از اماکن گردشگری مسکو :

کاخ کرملین : این کاخ مرکز تصمیم گیری سیاسی در روسیه می باشد که در کرانه شمالی رود مسکو واقع شده است و آن را باید نمادی از معماری روسیه دانست .

برج زنگ ایوان کبیر و بزرگترین ناقوس دنیا : نشان مرکز دقیق مسکو بوده و شباهت به یک شمع در حال سوختن دارد. 21 زنگ این برج در زمان حمله دشمنان به صدا در می آمده است .

میدان سرخ : با برج های رنگارنگ و مناره های دل انگیز که یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو است در مجاورت کرملین قرار دارد.

نقطه صفر : بر روی سنگ فرش مقابل دروازه واسکا گرینسینیس میدان سرخ، صفحه ای فلزی قرار دارد که نام آن کیلومتر صفر است . یعنی فاصله تمام مسیرها از مسکو از این نقطه محاسبه می گردد.

مجموعه دیدنی های موجود در میدان سرخ :

کلیسای سنت بازیل : در سال 1550 میلادی پس از پیروزی و غلبه بر تاتارها، لهستانی ها و سوئدی های به دستور ایوان چهارم ساخته شد و از عجایب 7 گانه کشور روسیه است .

مجسمه دیمیتری پوژارسکی و کوزما مینین

مقبره ولادیمیر ایلیچ لنین

موزه تاریخ روسیه: این ساختمان که به عنوان شورای شهر مورد استفاده بوده امروزه به موزه تاریخ تبدیل شده است . در پشت این ساختمان و در مقابل میدان مانژ (Manege Square) مجسمه مارشال گئورگی کنستانتینویچ ژوکوف بر روی است قرار دارد.

کلیسای کازان : در گوشه میدان سرخ قرار دارد .

مرکز تجاری گوم (GUM)

نگارخانه ترتیاکوف

تالار بولشوی : به معنی سالن نایش بزرگ برای باله و اپرا می باشد.

برخی دیگر از مراکز گردشگری مسکو :

تپه وارابیو، بام مسکو یا تپه گنجشکها و گشت کشتی روی رود مسکو، موزه اسلحه کاخ کرملین، موزه جنگ جهانی دوم، پارک ودنخا، پارک پیروزی، کلیسای عیسی منجی، کلیسای واسیلی مقدس، متروی مسکو، کلکسیون موزه، باغ گیاهان داروئی، موزه زمین شناسی، موزه هنرهای معاصر پوشکین

سـنت پتـرزبورگ

شهری از با قدیمت 300 ساله در منتهی الیه غرب روسیه و در شرق خلیج فنلاند که بر روی 42 جزیزه در دلتای رود نوا ساخته شده است. حدود 580 پل ارتباط بین این جزیره ها را برقرار می سازد که 20 پل آن متحرک و 7 پل از این تعداد بر روی رود نوا قرار دارد. این پل ها دارای اسامی گوناگون و جالبی هستند مثلاً پل بوسه که در کنار آن سرابازان را بدرقه می کردند و در حال حاضر محل تجمع جوانان است و یا پل شکلات که در کنار خانه مالک اولین کارخانه شکلات سازی قرار دارد. این منطقه چندین بار بین روسیه و سود دست به دست شد تا اینکه در طی جنگلهای طولانی شمالی از سوئد باز پس گرفته شد و پطر کبیر برای اینکه بتواند این منطقه را حفظ کند تصمیم گرفت شهری را در آنجا بسازید ابتدا قلعه پتر و پاول ساخته شد. قلعه ای که با کمک معماران ایتالیایی و آلمانی در جزیره زایچی (خرگوشی) در محل دو شاخه شدن رودخانه نوا ساخته شد.

نحوه سفر : جهت سفر به این شهر، ابتدا باید به مسکو و سپس با پروازهای داخلی به سنت پترزبورگ رفت . فرودگاه آن در سمت جنوب و 18 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است . دارای ترمینال پروازهای بین المللی و داخلی می باشد.

خرید در مسکو :

یکی از جاذبه های توریستی سنت پترزبورگ که تابع زمان میباشد شب های سفید است . شبهای (26-25 ماه مه) 6-5 خرداد زمانی است که در این منطیقه خورشید فقط کمتر از 9 دقیقه غروب می کند و تاریخ و روشن عصر با تاریک و روشن سحر درهم می آمیزد (22-21 ژون) 2-1 تیرماه بلندترین روزها هستند (18 ساعت و 53 دقیقه) شب های سفید در (17-16 ژوئیه) 27-26 تیرماه به پایان می رسند. طول و مدت شب های سفید به طور کلی بیش از 50 روز است .شهر در تیر ماه حدود 24 ساعت آفتاب دارد و در دی ماه عکس این مسئله صادق است و در تمامی روز چراغ خیابان ها روشن است.

میدان کاخ سن پترزبورگ : قصر با عظمت و بسیار زیاب زمستانی که دارای 1057 اتاق و 117 راه پله است . بخشی از موزه آرمیتاژ را تشکیل می دهد.

موزه آمیتاژ : یکی از غنی ترین و بزرگ ترین موزه های جهان است که در زبان فرانسه به معنی جای خلوت می باشد. این موزه که برای نگهداری مجموعه هنری خانواده سلطنتی ساخته شده و بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور به شمار می رود.

جزیره زایچی (قلعه پترو پاول) : در فاصله 5 کیلومتری رودخانه نوا از خلیج فنلاند و دریای بالتیک واقع شده و در محل دو شاخه شدن این رودخانه قرار گرفته است . علت نام  گذاری این قلعه ، انتساب آن به دو نفر از قدیسین مسیحی ، پتر و پاول است.

موزه دریایی (کشتی آرورا) : این کشتی که سالهاست در کرانهه رودخانه نوا لنگر انداخته است آرورا نام دارد و در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده است و یادآور جنگ با ژاپنی ها است که شکست روسیه را در پی داشت .

کلیسای خون مقدس : معماری و آرایش کلیسای خون مقدس به عهده معمار پارلاند بوده است که از فرم و آرایش کلیسای واسیلی مقدس که در مسکو واقع شده و در آن زمان به عنوان سمبل معماری سنتی در روسیه بوده استفاده کرده است.

کیسای جامعه کازان

کلیسای سنت ایزاک (اسحاق مقدس)

خلیج فنلاند و کاخ پتروگوف : به پارک فواره ها نیز مشهور است و راه دسترسی هم از طریق رودخانه نوا با قایقهای تفریحی است . هم از طریق جاده .

کاخ ویکتوریا یا همان دهکده تزارها

وقتی به سنت پترزبورگ سفر می کنید حتما این مکان ها را نیز ببینید : خیابان نفسکی ، سالن های مختلف موزه بزرگ ارمیتاژ، ساحل رود نوا، میدان کاخ، کاخ پترهوف، خلیج سحر انگیز فنلاند، نیکلای اول، جزیره واسیلوسکی، تندیس پطر کبیر، سالنهای مصر و ایران  و بالی دریاچه قو.

درباره ما

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی اوج پرشین، برگزار كننده تورهاي داخلي و خارجي، فعالیت خود را از سال 1382 در راستای ارتقای سطح کیفی صنعت مسافرتی و جهانگردی آغاز نمود. این آژانس با داشتن اطلاعاتی کامل در زمینه انواع تورهای مسافرتی، با مدیریت حرفه ای و اصولی، پرسنل کار آزموده و متعهد، راهنمایان حرفه ای و در نهایت انجام تمامی تعهدات نسبت به مسافرین عزیز با رعایت اصل مشتری مداری باعث جذب روز افزون تقاضا جهت استفاده از تورهای آژانس مسافرتی و جهانگردی اوج پرشین گردیده است.

تماس با ما

آدرس: خیابان آپادانا، خیابان نوبخت (عربعلي) خیابان ششم، پلاک 68 طبقه همکف

تلفن: 02188733050 - فکس: 02188747992

ایمیل: Info@owjpersian.com

telegram  instagram  facebook  twitter

Persian Traveler Tour And Travel Agency

Webdesign & Seo by : Aria Soft